مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

نسخه انگلیسی

مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

video

مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

sound

مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

نسخه انگلیسی

مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

بازدید:

357
مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

دانلود:

552
مرکز اطلاعات علمی Scientific Information Database (SID) - Trusted Source for Research and Academic Resources

استناد:

اطلاعات مقاله نشریه

عنوان

بعد متری مجاورتی گراف وابسته به ایده آل های دوجاذب

صفحات

 صفحه شروع 37 | صفحه پایان 48

چکیده

 فرض کنید R یک حلقه جابجایی و یکدار و Γ _E (R) گراف شمارنده صفر روی رده های هم ارزی حلقه R باشد که رأس های آن رده های هم ارزی شمارنده صفر ناصفر R است. دو رأس مجزای [x] و [y] در این گراف مجاورند اگر و تنها اگر [x][y]=[0]. در این مقاله ابتدا ثابت می کنیم که بعد متری مجاورتیΓ _E (Z_(P^n ) ) برابر با ⌈ (n-2)/2⌉ است و بعد از آن نشان می دهیم Γ _E (Z_(p^2n ) )≅ Γ _E (R/I), که در آن p عددی اول, n عددی طبیعی و I ایده آلی دوجاذب از R است که تجزیه اولیه و مینیمال آن به صورت اشتراک n ایده آل اولیه است. سرانجام نتیجه می شود که بعد متری مجاورتیΓ _E (R/I) برابر با n-1 است.

استنادها

  • ثبت نشده است.
  • ارجاعات

  • ثبت نشده است.
  • استناددهی

    APA: کپی

    پژمان، سیده بتول، پیروی، شیرویه، و بهتویی، علی. (1398). بعد متری مجاورتی گراف وابسته به ایده آل های دوجاذب. پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی)، 5(19 )، 37-48. SID. https://sid.ir/paper/257337/fa

    Vancouver: کپی

    پژمان سیده بتول، پیروی شیرویه، بهتویی علی. بعد متری مجاورتی گراف وابسته به ایده آل های دوجاذب. پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی)[Internet]. 1398؛5(19 ):37-48. Available from: https://sid.ir/paper/257337/fa

    IEEE: کپی

    سیده بتول پژمان، شیرویه پیروی، و علی بهتویی، “بعد متری مجاورتی گراف وابسته به ایده آل های دوجاذب،” پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی)، vol. 5، no. 19 ، pp. 37–48، 1398، [Online]. Available: https://sid.ir/paper/257337/fa

    مقالات مرتبط نشریه ای

    مقالات مرتبط همایشی

  • ثبت نشده است.
  • طرح های مرتبط

  • ثبت نشده است.
  • کارگاه های پیشنهادی






    بازگشت به بالا
    telegram sharing button
    whatsapp sharing button
    linkedin sharing button
    twitter sharing button
    email sharing button
    email sharing button
    email sharing button
    sharethis sharing button